17.05.2024

Афінські новини

Новини українською мовою з Греції

Неймовірний фінал ЧС-2022: Аргентина стала чемпіоном світу

У неділю 18 грудня відбувся фінальний матч Чемпіонату світу 2022 у Катарі, лише серія пенальті допомогла визначити найкращу команду та чемпіона світу.

Найсильніші команди турніру зустрілися на полі катарського Лусаїла у вирішальному поєдинку. Слід зазначити, що цей Мундіаль для Франції виявився нескладним, хоч і була одна поразка у групі.

Аргентина ж, оговтавшись після сенсаційної поразки у першому матчі із Саудівською Аравією, набирала обертів – спочатку у найскладнішому матчі перемігши Нідерланди, а потім розгромивши віце-чемпіонів ЧС-2018 Хорватію.

На думку експертів, обидві команди мали однакові шанси на перемогу у вирішальному матчі. З перших хвилин, однак, Франція опинилася під таким тиском аргентинців, що навіть не змогла включитись у гру. Після 20 хвилини Анхель Ді Марія забіг у штрафний майданчик французів, впав біля Усмана Дембеле і – пенальті, яке вдало реалізував Леонель Мессі – 0:1.

Через 13 хвилин, у блискучій контратаці, аргентинці через серію пасів пройшли все поле, віддали м’яч на Ді Марію, і той подвоїв рахунок. Тренер Франції зробив у першому таймі подвійну заміну, намагаючись докорінно змінити стиль гри.

Після перерви всі чекали від європейців активної гри, проте за 70 хвилин матчу Франція не завдала жодного удару навіть у бік воріт суперника. Але потім гра докорінно змінилася – нападник збірної Кіліан Мбаппе реалізував пенальті. Буквально за хвилину він забиває другий гол найкрасивішим ударом в один дотик. Це був найшвидший дубль Мбаппе у фіналах ЧС – 97 секунд.

Нарешті Франція повернулася в гру, почала атакувати та грати у свій футбол, але аргентинці втримали рахунок та перевели гру на екстратайми. У додаткових таймах Аргентина мала кілька справді небезпечних моментів, і в одному з них Мессі вивів команду вперед – 3:2. Через 10 хвилин аргентинці знову порушили у своєму штрафному майданчику. Мбаппе реалізував 11-метровий і оформив хет-трик на свій рахунок 3:3.

За результатами серії пенальті перемогла Аргентина 3:3 (4-2) – один удар французів відбив воротар, інший був повз ворота. світу. Тюрам-старший став чемпіоном у 1998 році.

Аргентина стала чемпіоном втретє – раніше цей титул вона здобула у 1978 та 1986 роках.

У Парижі після поразки збірної Франції у фіналі Кубка світу почалися заворушення. Одним із місць, де відбуваються наймасовіші зіткнення роздратованих уболівальників з поліцією, стали Єлисейські поля, на території яких велася пряма трансляція з Катару.

Французькі вболівальники, які спостерігали за матчем, де їхня збірна програла по пенальті, вирішили згаяти своє обурення буквально на всьому, що трапляється на очі. Поліція застосувала сльозогінний газ та гумові кийки. Повідомляється про постраждалих та заарештованих під час заворушень.