08.05.2024

Афінські новини

Новини українською мовою з Греції

ЧС-2022: Франція у фіналі, Марокко боротиметься за третє місце (відео)

Учора у Катарі пройшов матч другого півфіналу Чемпіонату світу з футболу, визначивши учасника у вирішальному матчі. З рахунком 2:0 перемогла Франція, Марокко залишається сподіватись на третє місце.

Франція брала участь у матчі, як чинний чемпіон світу після перемоги у 2018 році. Марокко – перша в історії африканська команда, що вийшла до півфіналу Мундіалей. Незважаючи на відсутність забитих їй голів, експерти не давали їм надто багато шансів на перемогу.

Вже на четвертій хвилині після стартового свистка, внаслідок успішної атаки та кількох ударів у штрафному майданчику, Тео Ернандес забиває гол. Лідером атак чинних чемпіонів світу став Кілліан Мбаппе. Він пробив по воротах марокканської команди, і м’яч відскочив на дальню штангу, де Тео Ернандес примудрився не лише в акробатичному стрибку дотягнутися до нього, а й відправити у сітку – 1:0.

Команда Марокко виглядала приголомшеною і вже за 10 хвилин мало не пропустила ще один гол – м’яч від удару Олів’є Жиру влучив у штангу. А ще за хвилину капітан Марокко Ромен Саїс попросив заміну через свою травму. Перший тайм закінчився яскраво: марокканський нападник Ель-Ямік, у падінні через себе, пробив у ближній нижній кут – врятував воротар.

На другий тайм африканці вийшли краще підготовленими – добре контролювали м’яч, більше пасували, але результатів це не дало. Знесилені травмами провідних виконавців блискучої оборони марокканці намагалися відігратися, чого на цьому Мундіалі ще не робили, адже пропущений м’яч виявився першим. Але за десять хвилин до кінця основного часу Коло Муані, який вийшов на заміну, першим торканням м’яча встановив остаточний рахунок зустрічі. По воротах африканської команди пробив Мбаппе, м’яч зрикошетив від когось із марокканців і знову відлетів на дальню штангу, де юному нападникові залишалося не промахнутися – 2:0. Захист Марокко, який бездоганно провів цей Мундіаль, знову припустився помилки: Мбаппе відтягнув на себе трьох захисників і віддав красивий пас, давши можливість Коло Муані забити м’яч у сітку воріт.

На трибуні свою команду підтримував президент Франції Еммануель Макрон. Франція завдяки перемозі гратиме у фіналі проти Аргентини, а Марокко битиметься за третє місце проти чинного віцечемпіона світу Хорватії. Для збірної Франції цей вихід у фінал Кубка світу став четвертим в історії. Після тріумфів у 1998 та 2018 роках команда Дідьє Дешама отримала рідкісну можливість захистити титул, що вдавалося лише на зорі турніру.

Фінал ЧС-2022 пройде 18 грудня. Марокко у суботу, 17 грудня, зустрінеться з Хорватією у матчі за третє місце.