19.09.2024

Афінські новини

Новини українською мовою з Греції

15 спортсменів із РФ завершили виступи на Олімпіаді в Парижі з однією срібною медаллю

Усі російські спортсмени, допущені до участі в Олімпійських іграх у Парижі, у п'ятницю, 9 серпня, завершили виступи.

Єдину срібну медаль здобули тенісистки Мірра Андрєєва та Діана Шнайдер у жіночому парному розряді. У фіналі росіянки поступилися італійській парі Сарі Ерані та Жасмін Паоліні. Незважаючи на гідну перемогу в першому сеті (6:2), Андрєєва та Шнайдер розгромно програли наступний (1:6) і поступилися у фінальному (7:10). Варто зазначити, що 17-річна Андрєєва стала наймолодшим призером тенісного турніру Олімпіади з 1992 року.

Шанси на золоту медаль у стрибках на батуті у Анжели Бладцевої були високі – перед Олімпіадою вона взяла золото на етапі Кубку світу у швейцарському Аросі. Але в Парижі Бладцевій дісталося лише п'яте місце.

Захар Петров та Олексій Коровашков у змаганнях з веслування на каное дійшли до фіналу. Проте у вирішальному запливі двійок на дистанції 500 м фінішували лише четвертими. Виступаючи у фіналі одинаків, Петров під час запливу на 1000 м якийсь час зберігав 2-е місце, але фінішну лінію перетнув четвертим.

Євген Сомов був єдиним росіянином, який брав участь у змаганнях з плаванняале до фіналу не дійшов.

У велогонках виступили три російські спортсмени:

• у жіночих перегонах з роздільного старту Тамара Дронова посіла 21-е місце,
  • у чоловічий Гліб Сириця був ще менш щасливим і посів 31-е місце,
  • у жіночих групових перегонах Дронова фінішувала 47-ю, а Олена Іванченко – 72-ою,
  • у чоловічих перегонах Сириця не доїхав до фінішу.

Нагадаємо, офіційно російські спортсмени виступали на Олімпіаді-2024 як “індивідуальні нейтральні атлети”. Будь-яка символіка РФ на змаганнях була заборонена. Олімпійські збірні Росії та Білорусі не були допущені до участі в Олімпіаді в Парижі через війну Росії проти України.

Міжнародний олімпійський комітет виділив для участі в Олімпіаді в нейтральному статусі 54 квоти для спортсменів із РФ. У таких видах спорту, як велоспорт, спортивна боротьба, дзюдо та теніс багато російських спортсменів відхилили запрошення МОК.

Церемонія закриття Олімпійських ігор у Парижі пройде з 21:00 до 23:15 за місцевим часом 11 серпня, у неділю.