Тисячі людей взяли участь у першому після пандемії афінському марафоні

Грецький бігун Костас Гелаузос виграв 38-й Афінський марафон у неділю, пробігши дистанцію 42 кілометри 195 метрів за 2 години 16 хвилин 49 секунд, випередивши своїх суперників. Гонка відновилася цього року після перерви у 2020 році через пандемію.

Грецький спортсмен побив 17-річний національний рекорд. Після фінішу і кількох ковтків води Костас Гелаузос, що широко посміхається, підняв прапор Панатінаїкоса.

ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ

ΝΕΟ ΡΕΚΟΡ με 2:16.49…

Σερι 17 ετών εσπασε

??ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ☘ #AthensMarathon #γκελαουζος #paoao #παναθηναικος #panathinaikos pic.twitter.com/g2bejprXlm

– UPC13 (@upc_familia) November 14, 2021

На старт у Марафоні було зареєстровано 9558 бігунів із 83 країн, що становить менше половини від рекордних 20 041 бігунів, які брали участь у попередньому забігу у 2019 році. При цьому помітно відсутність елітних міжнародних спортсменів.

31-річний Гелаузос фінішував третім у 2019 році. Цього разу він встановив особистий рекорд для цієї гонки, яка є досить виснажливою через складну горбисту трасу.

Рекорд дистанції, 2:10:34, належить кенійцю Феліксу Кіпчірчир Канді та був встановлений у 2014 році. З 2001 кенійські бігуни вигравали гонку 16 разів.

38th 38th” “>#authentic #marathon took place in #Athens today. It was a vibrant #celebration & our #5krun was an amazing experience ???
5k race kicked off at 8am, ми пройшли start line в 8:14 on Queen Amalias Av. #AthensMarathon #iAMAuthentic pic.twitter.com/1t4KN0lcHJ

&mdash ; Chara Kontaxi (@Chara_Kontaxi) 38th #authentic #marathon took place in #Athens today. It was a vibrant #celebration & our #5krun was an amazing experience 💪🏻😊
5k race kicked off 8am, ми пройшли start line 8:14 on Queen Amalias Av. #AthensMarathon #iAMAuthentic pic.twitter.com/1t4KN0lcHJ

– Chara Kontaxi (@Chara_Kontaxi) November 14, 2021

14, 2021

Друге місце посів Панайотіс Бурікас, який відстав від Гелаузо більш ніж на п’ять хвилин із результатом 2:22:33. За ним слідує Хараламбос Пітсоліс із результатом 2:24:05.

Гречанка Глорія-Ціована Привілегіо виграла жіночу гонку за 2:41:30, майже на сім хвилин випередивши свою найближчу суперницю. У загальному заліку вона була 23-ю.

Початок перегонів знаходиться недалеко від поля битви, де афіняни та їхні союзники перемогли набагато численнішу перську армію в 490 році до нашої ери. Легенда свідчить, що посланець, який утік до Афін, щоб оголосити про перемогу, помер після прибуття.

У неділю відбулися також перегони на менші дистанції. Учасники малих та довгих перегонів пишалися своїми досягненнями, а деякі – бігом заради доброї мети.