27.04.2024

Афінські новини

Новини українською мовою з Греції

Євро-2020: радість перемоги, гіркоту поразки і буйство фанатів

Чемпіоном Європи з футболу вдруге в історії стала Італія. У серії пенальті фінального матчу на стадіоні «Уемблі» в неділю гравці італійської збірної виявилися точнішими і перемогли з рахунком 3 -2.

Основний час фінальної зустрічі, що пройшла вчора в Лондоні, завершився внічию 1: 1. У першому таймі англійський захисник Люк Шоу вже в кінці другої хвилини забив гол у ворота суперників, замкнувши подачу з правого флангу. Це найшвидший гол в історії фіналів Євро. У другому таймі італієць Леонардо Бонуччі, визнаний кращим гравцем матчу, зрівняв рахунок.

Однак в серії післяматчевих пенальті італійці виявилися точнішими і завоювали титул кращої збірної Європи з рахунком 3-2. 11-метрові удари реалізували Доменіко Берарді, Леонардо Бонуччі і Федеріко Бернардескі. Це друга перемога італійців в європейських кубках. Вперше вони перемогли на чемпіонаті Європи в 1968 році, потім двічі, в 2000 і 2012 роках, поступалися суперникам у фінальних матчах.

Налаштовані лише на перемогу і засмучені поразкою своєї команди англійські фанати влаштували погроми. Лондонська поліція повідомила в понеділок про 19 поранених в зіткненнях співробітників, передає Reuters, затримані 49 фанатів. Втім заворушення почалися ще перед матчем – тисячі уболівальників зібралися біля стадіону «Уемблі», деякі спробували прорватися без квитків. УЄФА, як повідомляє ТАСС, рішуче засудив заворушення в Лондоні перед фіналом Євро-2020: «УЄФА рішуче засуджує інциденти, що відбулися сьогодні ввечері біля стадіону« Уемблі ». Немає місця такому неприйнятної поведінки на футбольних полях ».